Kategoriler

Toplam 11 blog | 1. Sayfa
2023 Yıllık Planlayıcı
13.01.2023
2023 yıllık planlayıcı
Kulluk Bilinci - Merve Safa Erbaş Likoğlu | @mechulokuyucu
02.01.2023
Kitap Tahlili
Kulluk Bilinci | Merve Safa Erbaş Likoğlu
HOŞGELDİN RAMAZAN-I ŞERİF
30.03.2022
RAMAZAN-I ŞERİF PLANLAYICILARI
"İmam-ı Rabbani" Tahlili | @mechulokuyucu
25.01.2022
"Tahlil Köşesi"nde yer vereceğimiz kitap tanıtımlarına, @mechulokuyucu'nun İmam-ı Rabbani eserini incelemesi ile devam ediyoruz. :) İstifadeli olsun inşaAllah!

Ebu’l Hasen En-Nedvi’nin, İmam-ı Rabbani’nin yetiştiği ve yaşadığı kültür çevresine yakın olduğundan, onu ve onun eserlerini en iyi tarzda tanıma yorumlama imkanına hakkıyla sahiptir. Nedvi’nin, İslâm tarihi ve kültürüne derin vukufiyeti, çeşitli İslâmi konularda neşredilmiş müdakkikâne eserleri, onu güzel ahlak, insaf ve dürüstlüğü ile İslam aleminde haklı bir şöhret kazanmış biri yapmıştır.

Ülkemiz münevverleri, böylesine değerli bir ilim adamının aşırılıktan, ifrat ve tefritten uzak salim kalemiyle yazılmış olgun ve ölçülü eserini okuyunca, Hint bölgesi Müslümanların tarihini, orada İslâm’ın karşılaştığı tehlikeleri, sapıklıkları, bunlara karşı kahramanca mücadele veren İmam-ı Rabbani’yi, onun şeriata nasıl şuurla bağlı gerçek bir mürşid ve mücahit olduğunu, tasavvufa ne kadar değerli yorumlar getirip bid’atlardan ne büyük titizlikle bu sahayı temizlediğini, Sünnet-i Seniyye’nin ihyasına ne denli gayret gösterdiğini daha iyi anlamış olacaklardır.
"Hayatımıza Yön Veren Hadisler" Tahlili | @mmergub
25.01.2022
"Tahlil Köşesi"nde yer vereceğimiz kitap tanıtımlarına, @mmergub'un Hayatımıza Yön Veren Hadisler eserini incelemesi ile devam ediyoruz. :) İstifadeli olsun inşaAllah!

Hayatımıza Yön Veren Hadisler
MEHMET YAŞAR KANDEMİR
Tahlil Yayınları

Müslüman'ın günlük hayatını ve ibadet dünyasını ahlak, inanç, davranış ve alışkanlıklar açısından yönlendirecek hadisleri bir araya getiren bu eser bir yönüyle eğitim kitabı olabilmekte, diğer yandan içeriğiyle devamlı başucunda tutulacak sadelik ve toplayıcılık özelliği göstermektedir.
Kısa izahların takip ettiği bin kısa hadis, akılda kalacak hacimde ve ezberlenmeye müsait metinlerden seçilmiştir.
Kitap Tahlil Çetelesi
25.01.2022
Kitap Tahlil Çetelesi
"Riyazü’s Salihin" Tahlili | @elzeminval
25.01.2022
"Tahlil Köşesi"nde yer vereceğimiz kitap tanıtımlarına, @elzeminval'in Riyâzü's Salihin eserini incelemesi ile başlıyoruz! :) İstifadeli olsun inşaAllah.

Riyâzü's Sâlihîn Hadis-i Şerif Tercümesi (8 Cilt)
Erkam Yayınları
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlileri
Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir, Prof. Dr. İsmail L. Çakan ve Doç Dr. Raşit Küçük'ün
6 yıllık emeğinin sonucu meydana gelen, İmam-ı Nevevi'nin meşhur eseri Riyazü's-Salihin'e yaptıkları tafsilatlı şerh çalışması.
Tahlil Köşesi
25.01.2022
Sosyal Medyâ üzerinde faliyetleri ile sıkça karşılaştığımız Kitap ve Ümmet şuurlu Hanımefendilerin, tahlil yazılarını sizlerin istifâdesine, Tahlil Köşesinde derliyor ve sunuyoruz!
Askıda Kitap
22.11.2021
ASKIDA SİZİN DE BİR KİTABINIZ OLSUN
El-Edebul Müfred Okuma Çetelesi
23.08.2021
El-Edebul Müfred Okuma Çetelesi